Partneri i suradnici
Partneri projekta
Industrijski park Nova Gradiška (IPNG)
Industrijski park Nova Gradiška utemeljen je 2006. godine s ciljem razvoja industrijske zone i privlačenja novih investicija. Suradnja IPNG i Grada Nova Gradiška doprinijela je otvorenošću prema investitorima i fleksibilnošću prema njihovim potrebama. U IPNG trenutno djeluje više poduzeća različitih veličina te različitih područja djelovanja, od prehrambene do metaloprerađivačke industrije, koja zapošljavaju više od 400 stanovnika lokalnog područja.
Klimaoprema
Klimaoprema je osnovana 1975.g. te se iz malog proizvodnog pogona sa 12 zaposlenih djelatnika razvila u tržišno prepoznatog proizvođača s robotiziranim i automatiziranim proizvodnim pogonom veličine 43.000 m² i 460 zaposlenih djelatnika.
Široki opseg je djelatnosti kojim se bavi Klimaoprema od kojih se izdvaja projektiranje, proizvodnja i održavanje opreme za klimatizaciju, ventilaciju i čiste prostore te inženjering u čistim prostorima, projektiranje, proizvodnja, montaža, servis, balansiranje i validacije.
Hladni val
Tvrtka Hladni Val počela je s radom 2009. godine. Proizvodni pogon s 28 zaposlenih nalazi se u Industrijskom parku u Novoj Gradiški.
Djelatnost tvrtke je strojna obrada metala i uključuje: CNC obradu, lasersko rezanje, savijanje CNC apkant presom, zavarivanje, rezanje plazmom, te industrijsko 3D printanje i graviranje.
Hladni Val proizvodi i izvozi ICEsonic strojeve za ekološki prihvatljivo industrijsko čišćenje pomoću suhog leda s primjenom u održavanju proizvodnih postrojenja i pogona, kao i za razne površinske obrade.
Migautomatika
Migautomatika je tvrtka specijalizirana za isporuku elektroopreme i opreme za automatizaciju procesa. Svojim klijentima, u suradnji s renomiranim proizvođačima opreme, osigurava opremu i komponente automatizacione tehnike te kompletnu tehničku podršku.
Altpro
ALTPRO je specijalizirana visokotehnološka tvrtka koja se bavi razvojem i proizvodnjom signalno – sigurnosnih sustava za željezničku infrastrukturu i željeznička vozila. Proizvodni program tvrtke čine sustavi za detekciju vlakova, sustavi za osiguranje željezničko – cestovnih prijelaza te sigurnosni sustava za vozila bazirani na INDUSI tehnologiji (i60 i PZB90). Preko 25 godina iskustva u istraživanju, razvoju i proizvodnji u željezničkom sektoru čini ALTPRO jednim od ključnih čimbenika na globalnom tržištu s rješenjima u više od 50 zemalja na 6 kontinenata.
Trenutno više od 180 stručnjaka na 5 lokacija u Hrvatskoj i regiji djeluje u skladu s vizijom ALTPRO-a o inovativnom, integriranom i održivom pristupu željeznicama u cijelom svijetu.
ININ
ININ je softverska tvrtka iz Slavonskog Broda s 28 godina postojanja i iskustvom u razvoju i implementaciji softvera za proizvodne tvrtke (u metalnoj, drvnoj, prehrambenoj, građevinskoj, kemijskoj industriji i uslužnim djelatnostima). Osim ovih aplikacija, ININ prati najnovije tehnologije i razviju aplikacija temeljenih na umjetnoj inteligenciji (Artificial Intelligence, AI) za kontrolu kvalitete u proizvodnji, ali i Smart City aplikacije za gradove i općine.
Strojarski fakultet Sveučilišta u Slavonskom Brodu (SFSB)
Strojarski fakultet Sveučilišta u Slavonskom Brodu jedan je od najznačajnih partnera u segmentu znanosti i obrazovanja. Kronološki, godine 1962., uz pomoć tadašnje Visoke tehničke škole iz Zagreba osnovan je Centar za izvanredni studij strojarstva u Slavonskom Brodu. Od 1979. godine pristupa Sveučilištu u Osijeku, a godine 1986., tada već kao Institut za strojarstvo – strojarski fakultet, stječe pravo za organizaciju i izvođenje programa za stjecanje stručne spreme VII/1 stupnja obrazovnog profila (diplomirani inženjer strojarstva).
SFSB od 2020. godine sastavnica je Sveučilišta u Slavonskom Brodu. Na sveučilišnom preddiplomskom studiju i sveučilišnom diplomskom studiju Strojarskog fakulteta u Slavonskom Brodu studira 965 studenta.
U okviru SFSB djeluje 5 Zavoda (Zavod za strojarske konstrukcije, Zavod za proizvodno strojarstvo, Zavod za inženjerstvo materijala, Zavod za industrijsko inženjerstvo te Zavod za energetiku) i Katedra za opće predmete i zajedničke sadržaje.
Suradnici projekta
Clarum
Clarum je kompanija srednje veličine u privatnom obiteljskom vlasništvu. Core business je proizvodnja proizvoda od tijesta najviše kvalitete i visoke dodane vrijednosti. Izvorna tvornica suhe tjestenine kroz povijest se razvila u istraživački i proizvodni centar za tri najdinamičnije grupe proizvoda u europskoj trgovini: suha tjestenina, svježi proizvodi od tijesta i zamrznuti proizvodi od tijesta.
EMPWR
EMPWR je globalni lider u proizvodnji proteinskih pločica u vlasništvu belgijske kompanije Aminolabs. Proizvodni kapaciteti tvornice u Novoj Gradišci koja zapošljava više od 500 djelatnika je 250 milijuna pločica.